Innowacja w karmieniu: Ekspres do mleka.
Innowacja w karmieniu: Ekspres do mleka.

Mleczna przygoda 

 

Pojawienie się na świecie wyczekiwanego Maluszka zawsze jest nieopisaną radością. Macierzyństwo nierzadko wiąże się też jednak z wyzwaniami i nowymi doświadczeniami w życiu każdej mamy. Taką nieznaną przygodą jest bez wątpienia karmienie piersią.

O ile mamy posiadające już starsze pociechy mają  doświadczenie w tym temacie, to kobiety debiutujące dopiero w roli mamy, mają wiele obaw i często stają przed wieloma dylematami i wielką próbą.

Indywidualna decyzja albo trudne sytuacje życiowe

 

Czasem laktacja jest procesem łatwym, naturalnym, świadomym i  bezproblemowym. Zdarza się jednak, że młoda mama boryka się z różnorakimi czynnikami stojącymi na drodze do karmienia piersią. Idealnym rozwiązaniem jest wówczas konsultacja z położną lub doradczynią laktacyjną, która fachowo pomoże rozwiązać problem. 

Nie mniej jednak czasem dzieje się też tak, że z różnych przyczyn karmienie piersią jest niemożliwe. Może to być świadoma, indywidualna decyzja mamy i/lub inne czynniki jak np. rozłąka z maluszkiem czy przeciwskazania jak np. leczenie farmakologiczne.   

Mlekspesso dla Maluszka 

 

W każdym z tych przypadków pokarm mamy zastępuje mleko modyfikowane czyli mówiąc kolokwialnie - sztuczne mleko. Producenci sprzętu i produktów dedykowanych mamom i noworodkom wyszli naprzeciw potrzebom mam, opatentowując mnóstwo świetnych rozwiązań mających na celu ułatwienie funkcjonowania i codzienności świeżo upieczonym rodzicom. Takim rozwiązaniem bez wątpienia jest ekspres do przygotowywania mleczka

 

Ekspres od marki Beaba Bib’Expresso® to urządzenie 2 w 1 do przygotowywania posiłków. Pozwala błyskawicznie przyrządzić mleko dla maluszka, używając tylko jednej ręki (każda mama wie, jak praktyczne jest to rozwiązanie). Sprzęt przypomina kształtem ekspres do kawy (stąd jego nazwa), ale jest bardziej ergonomiczny, kompaktowy i łatwiejszy w przechowywaniu. W górnej części zawiera pojemnik do podgrzewania wody z praktycznym okienkiem do podglądu jej poziomu. Wodę można podgrzać do temperatury pokojowej, tj. 22°C lub temperatury ciała, tj. 37°C. Następnie wystarczy podstawić pod spód butelkę z sypkim mlekiem modyfikowanym, nacisnąć przycisk, a woda o właściwej temperaturze wleje się do butelki, dzięki czemu posiłek po wymieszaniu będzie od razu gotowy do spożycia. Gwarantuje to system „Direct Water Control”®. 

 

Nie tylko do mleka 

 

Urządzenie może również pełnić rolę podgrzewacza do butelek lub słoiczków – od 90 do 380 ml pojemności. Wystarczy wstawić je do zbiornika z wodą i wybrać - w zależności od potrzeb - jeden z dwóch stopni podgrzewania: do 70°C (w przypadku szklanych butelek i mniejszych słoiczków) lub do 90° (do butelek plastikowych i słoiczków o większej pojemności). Mniejszy posiłek podgrzany jest już w 30 sekund, większy – w maksymalnie 2 minuty. O zakończeniu każdego cyklu informuje sygnał dźwiękowy.

Zbiornik na wodę jest odłączany od bazy, dzięki czemu można zabrać go ze sobą wszędzie tam, gdzie będzie potrzebny. Aby urządzenie zajmowało mniej miejsca, można go dodatkowo włożyć do bazy, dzięki czemu całe urządzenie jest niezwykle kompaktowe i łatwe w przechowywaniu. W celu zapewnienia higieny Bib’Expresso® należy regularnie myć wodą z mydłem oraz regularnie odkamieniać. Urządzenie ma głęboki granatowy kolor z elementami bieli, metalicznym logo i pokrywką w pudrowym różu.

 

Magiczne zaklęcie

Kiedy zatem z różnych przyczyn mama nie może kontynuować, bądź podjąć się karmienia naturalnego, urządzenie do przygotowywania mleka modyfikowanego będzie idealnym rozwiązaniem. 

W czasie kiedy każda minuta płaczu malucha jest jak długie godziny, albo kiedy doskwiera permanentne zmęczenie z powodu nieprzespanych nocy, naciśnięcie jednego guzika jest niczym wypowiedzenie magicznego zaklęcia. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium